Wakacje z paczką przyjaciół – czyli jak przekonać rodziców?

Wakacje z paczką przyjaciół – czyli jak przekonać rodziców?

Prasóweczki

Wakacje z paczką przyjaciół – czyli jak przekonać rodziców? Wakacje. Ty z góry masz szybko je założone. Jak co roku wyjedziesz z rodzicami i najbliższą rodziną na kilkudniowy wyjazd nad morze. Wiesz co Cię czeka. Stałe towarzystwo bliskich, rutyna, która towarzyszyła także zeszłorocznemu wyjazdowi i dokładnie Ciż znajome już trasy wycieczek. Niby nie jest źle – w celu nie wszystek może pozwolić sobie na taki wyjazd. Jednak powoli zaczynasz czuć, że spośród tego „wyrosłeś”? Od towarzystwa rodziców wolisz towarzystwo przyjaciół i spontaniczny wyjazd w nowy niż dotąd zakątek świata? Nie zwlekaj. Już teraz zrób się na pogawędkę z rodzicami.

 

Ty w oczach „staruszków”.

Zastanów się i wypisz na kartce jak postrzegają Cię rodzice. Czy dają Cię jak osobę odpowiedzialną, którą dają całkowitym zaufaniem? Czy nie sprawiasz problemów wychowawczych? Jesteś zdrowy, potrafisz zagospodarować właściwie kieszonkowymi? Czy w współczesnym momencie nie zawiodłeś rodziców naszym zachowaniem? I czy wcześniej sprawiały Ciż się samodzielne wyjazdy na jakiś dzień?

Jeśli większość Twoich odpowiedzi wypadła pozytywnie – gratuluję. Połowę sukcesu, z tą istotniejszą, masz obecnie za sobą!

Znajomi z „paczki”.

Towarzystwo, z jakim planujesz spędzić wakacje pragnie istnieć popularne rodzicom. Bez tego ani rusz. Jeśli nasi często odwiedzają Cię w domu przedstaw rodzicom potencjalnych kompanów do wyjazdu. Staraj się napomknąć temat wyjazdu. Daj każdemu wolność słowa. To pozwala bliżej poznać Twoich znajomych. Możesz nawet zainicjować spotkanie Waszych rodziców – bo czemu nie? Czasami decyzja podjęta drogą wspólnej dyskusji i zmiany zdań może okazać się znacznie lepsza z obecnej w pojedynkę. A ale na ostatnim Ciż zależy.

Twoje wakacyjne plany.

Pragną istnieć jasne rodzicom obecnie na długo przed wyjazdem. Ustalcie z kolegami gdzie wybieracie się udać. Każdy szczegół musi stać dokładnie dopracowany. Zdecydujcie czym zamierzacie pokonać trasę. Czy będzie wtedy autokar, pociąg lub może samochód – oczywiście przyszłością jest bycie prawa jazdy przez pewnego z Was. To pozwoli uniknąć wysokich kosztów. Cenę paliwa wydacie na kwotę uczestników wojażu.

Istotne istnieje zarówno wybranie odpowiedniego noclegu również jego w miarę wczesna rezerwacja. Rodzice na prawdopodobnie nie dadzą Obecni na wyjazd „w noc”. Pozostaniesz na pewno poproszony przez opiekunów o pozostawienie adresu ośrodka.

Termin wyjazdu i przyjazdu także przedstaw rodzicom. Może się zdarzyć, że tylko – dadzą Obecni na swobodny wyjazd, tylko pod warunkiem, że któregoś dnia odwiedzą Cię i zaobserwują jak wykonujesz się bez opieki. Nie zginaj się na taki program! To z razu skreśli Twoje wakacyjne marzenia o samodzielnej podróży.

Swoje poglądy konsultuj z rodzicami. Wprowadzaj w wakacyjny plan ich sugestie. Może ujawnią się wiele zdrowsze z dawnych, które udało Ciż się stworzyć? – i najciekawszych miejscem do odnalezienia się w pozostałym mieście w sezonie wakacji będzie wyszukiwarka.

Kwestia finansowa.

Po opracowaniu wstępnego zarysu wakacyjnych planów, podsumuj ile wyniesie Cię taka przyjemność. Gdy rodzice w sum sfinansują Twoje wakacje – jesteś szczęściarzem. Jednak jeśli rodziców nie być na takie postępowanie, nie składaj się! Nie niszcz z góry całego wyjazdu. Możesz skontaktować się z rodzicami, że sfinansują Ci połowę kwoty, a Ty resztę zarobisz. Np. poprzez roznoszenie reklam bądź mycie samochodów w niedalekiej myjni.

Prawda, że to dosyć nie takie trudne?! Wystarczy dużo chęci, zapału i ukazanie się rodzicom z tejże najprawdziwszej strony. Taki kilkudniowy wyjazd możesz poprzedzić jednodniowym wypadem. Powiedz rodzicom, że chcesz się sprawdzić i udowodnić, że jesteś trudną osobą. Jeśli się uda i rodzice wyrażą zgodę, zapewnij, że nie zawiodą się na Tobie! Gdyby nie uda Ciż się przekonać opiekunów, nie obrażaj się, nie podnoś głosu i pod żadnym pozorem nie wyjeżdżaj bez zgody rodziców! Przecież wakacje są i za rok. Może kiedyś się uda… Ba! Na pewno. W wyniku będziesz obecnie starszy o rok i dobrze przygotowany do rozmowy.

Zobacz również Wakacje z paczką przyjaciół – czyli jak przekonać rodziców?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *