Regenerujące minerały

Regenerujące minerały avon

Prasóweczki

Regenerujące minerały – Regeneracja organizmu dzięki minerałom sprzed milionów lat

2 kilometry

Z takiej głębokości wybierane są biszofit i kizeryt – magiczne minerały powstałe w momentach prehistorycznego permu. Na dnie pradawnego morza, organiczne osady utworzyły ponad 200 milionów lat temu zdrowe zasoby życiodajnych pierwiastków śladowych. Dla nas, prowadzących intensywny tryb życia, magnez, potas, sód, wapń, krzem i wyjątkowe pierwiastki śladowe są niezbędne do dobrego funkcjonowania. Biszofit teraz te pierwiastki zawiera. Z zmian kizeryt czyli naturalny siarczan magnezu (zwany inaczej solą Epsom) zawiera dodatkowo siarkę, która oczyszcza system z toksyn oraz innych szkodliwych substancji. Dzięki stronom naszej skóry, przyswajalność obu minerałów jest znacznie spokojna a daleko funkcjonalna.
Właściwości regenerujące magnezu

Brak odpowiedniego poziomu pierwiastków śladowych, natomiast w szczególności niedobór magnezu powodują nie tylko ciągłe zmęczenie. Traktuje wtedy znacznie większe konsekwencje, gdyż negatywnie wchodzi na życie wielu układów wewnętrznych naszego ciała.

Poziom magnezu w naszym systemie nie wpływa tylko na poprawę jego formie. Przedstawia on i silne właściwości regenerujące. Preparaty magnezowe stosowane po gorącym dniu powodują rozluźnienie mięśni i skóry, obniżając przy tym dyskomfort powiązany z starym wysiłkiem psychofizycznym. Oddaje się też, iż wykorzystanie tzw. transdermalnego (przezskórnego) procesu przyswajania magnezu jest jedyną z najbardziej skutecznych metod jego uzupełniania.
Przezskórne wchłanianie pierwiastków

Odpowiednie potraktowanie naszego ciała po prostym dniu czy innym wysiłku powoduje, iż czujemy szybszy przypływ energii, a nasze zmęczenie ustępuje miejsca równowadze energetycznej. Regeneracja przez skórę stanowi nie tylko swoja w użytkowaniu, lecz jeszcze bardzo oryginalna. Produkty magnezowe wykorzystywane punktowo na skórze powodują szybszą rekonwalescencję i powrót do pełni energii po ukończonych kontuzjach.
Jak prawidłowo regenerować ciało po prostym dniu?

Należy wziąć gorącą kąpiel. Jednak nie byle jaką, lecz uzupełnioną magnezowymi preparatami. Czyli stworzyć sobie tzw. kąpiel magnezową z zastosowaniem płatków magnezowych lub soli Epsom.

Do wanny z trudną wodą należy wsypać porcję naturalnych płatków magnezowych z biszofitu lub kizerytu i zagłębić się w tej kąpieli przez 20 – 30 minut. Nie chodzi dodawać żadnych detergentów (mydła lub płynu do kąpieli). Zaraz po pierwszej kąpieli odpowiedź będzie silna. Skóra będzie sympatycznie szczypać, pojawi się odprężenie. Obolałe ciało odzyska swoją energia, a dolegliwości zmniejszą swoje działanie. Płatki magnezowe można podawać również, kiedy w sukcesie spuchniętych i słabych stóp. Mała ilość płatków z bogatą wodą w misce przekaże im pomoc oraz przywróci równowagę. Dolegliwości ustąpią, a skóra stóp będzie elastyczna. Dodatkowo, zawarta w kizerycie (soli Epsom) siarka pomoże usunąć toksyny z systemu.

Dla pań, które nie posiadają wanny, możliwe jest wykorzystywanie specjalnego żelu pod prysznic ze skoncentrowaną zawartością magnezu. Naniesiony na skórę podczas kilkuminutowej kąpieli daje ją nawilżoną i odprężoną.

W pozycji, gdy mięśnie czy stawy potrzebują szybkiej interwencji w obolałych miejscach, czy po prostu istnieje potrzeba miejscowego działania, użyć należy rozgrzewającego preparatu z zdrowym magnezem – specjalnej oliwy z biszofitem i kamforą. Na skórze pojawi się miłe ciepło, i po kilkunastu minutach dolegliwość bardzo się zmniejszy lub całkowicie ustąpi. Oliwa z kamforą idealnie pasuje i do zrealizowania domowego masażu relaksacyjnego.
Pochodzenie środka i niezbędne certyfikaty

Przy stosowaniu minerałów w diet magnezowej istotną pracą jest wykorzystywanie z przebadanych dermatologicznie produktów oraz informacja o tym, skąd pochodzą surowce wykorzystane do ich produkcji. Ważne jest także, aby produkty były certyfikaty pozwalające je do zakupu na obszarze Unii Europejskiej.

Więcej wiedzy o kremach na podstawie naturalnego magnezu znaleźć można na karcie Regenerujące minerały

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *