Nosówka u psa, czyli dlaczego profilaktyka u szczeniąt jest tak ważna

Nosówka u psa, czyli dlaczego profilaktyka u szczeniąt istnieje właściwie ważna

Prasóweczki

Nosówka u psa, czyli dlaczego profilaktyka u szczeniąt istnieje właśnie ważna – Wielu nowych właścicieli psów nie zdaje sobie rzeczy z tego, jak ważna jest opieka zdrowotna zarówno u szczeniąt, jak i psów dorosłych.

Nosówka u psa, czyli dlaczego profilaktyka u szczeniąt istnieje właśnie ważna

 

Wielu nowych właścicieli psów nie zdaje sobie rzeczy z tego, jak ważna jest opieka zdrowotna zarówno u szczeniąt, jak i psów dorosłych. Jest więc wielkie znaczenie dla zdrowego rozwoju pupila, gdyż pozwala uniknąć wielu zaburzeń i znaleźć wady wrodzone, jakie w różnym przypadku mogłyby stać pominięte, a jakie doprowadzić mogą do licznych zaburzeń u zwierzęcia.

button-zamow

Profilaktyka dla szczeniąt

Program profilaktyki dla szczeniąt tworzy się tak właściwie teraz w centralnych tygodniach życia malucha. Podczas pierwszej randki lekarz weterynarii przeprowadzi szczegółowe doświadczenia i otworzy książeczkę zdrowia dla szczeniaka. Następnie nakreśliplan szczepień, który zależny istnieje z wielu dużych elementów, takich jak tryb życia pupila i środowisko, w jakim odbywa. Na pierwszej wizycie ustalone zostaną również terminy odrobaczeń szczeniaka – ważny tego modelu zabieg przeprowadzany istnieje w 3 tygodniu jego trwania, następne w odstępach 3-4 tygodniowych, aż do zrealizowania przez pupila 6-tego miesiąca. Weterynarz omówi i sposoby jedzenia i doradzi najlepszą karmę.

Kiedy pierwsze szczepienie dla Małego? Szczepienie – zabezpieczające przed nosówką, parwowirozą, parainfluenzą i chorobą Rubartha – przeprowadzone zostanie najpewniej podczas drugiej wizyty u weterynarza, jednak zazwyczaj istnieje wówczas już drugie szczepienie w życiu szczeniaka, gdyż pierwsze najczęściej grane jest przez hodowcę lub pierwszego właściciela.

Nosówka u psa – objawy

Zaniedbanie profilaktyki zdrowotnej u szczeniąt doprowadzić że do zarażenia się zwierzaka nosówką. Mimo niewinnie brzmiącej nazwy, nosówka to wielka oraz dużo wymagająca choroba wirusowa, która, nieodpowiednio leczona doprowadzić że do groźnych powikłań. Najczęściej powstają na nią szczenięta, ale zachorować mogą też starsze psy, szczególnie ostatnie z ograniczoną odpornością.

Objawy nosówki są bardzo zróżnicowane. Początkowo będzie obecne dolegliwość, zmniejszenie apetytu czy wypływ z nosa. W dalszym ciągu choroba dotknąć może różnych układów – oddechowego, powodując kaszel i odprowadzając do zapalenia płuc, pokarmowego, czego produktem są biegunki i wymioty, a jeszcze nerwowego, skutkując kurczami mięśni, ślinotokiem czy niedowładem kończyn. Szansa psa na wyleczenie w głównej mierze zależy od szybkości postawienia diagnozy. Stąd i odpowiednia opieka zdrowotna i reakcja ze karty pracodawcy istnieje właśnie ważna – pozwala znaleźć wiele chorób we wczesnym stadium dodatkowo nie doprowadzić do ważnych komplikacji, a połowy z nich, jak wspomnianej nosówce, całkowicie zaradzić.

zobacz również Nosówka u psa – objawy

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *