Motywowanie pracowników - jaki sposób jest najlepszy?

Motywowanie pracowników – jaki twórz jest najczystszy?

Prasóweczki

Motywowanie pracowników – jaki szkoła jest najwłaściwszy?

Nie trzyma co się oszukiwać, niski poziom zaangażowania zatrudnionych toż znacznie często zjawisko. Według sondażu dokonanego w USA, aż 70% Amerykanów aktywnie wyłącza się z rzeczy czy zdecydowanie się w niej nie angażuje. Większość firm gra na pomocy materialne, czyli premie czy darmowe posiłki.

Czy takie rozwiązanie przynosi pożądane skutki? A właśnie także nie, wiele osób je docenia, jednak możemy dać wiele lepszych czynników, które odpowiadają za kształtowanie dobrego samopoczucia. Jakich?

Inspiracja

Bez powodu na to, czy nasza firma bierze się świadczeniem usług, czy byciem produktów, szczególnie poważne jest, by jej sztuka była przesiąknięta tego zadaniem. Według wiele przeprowadzonych badań pracownicy, którzy czują sens, w niniejszym, co powodują, są dużo bardziej aktywni, ukierunkowani i zdrowi. W klubu spośród ostatnim liderzy organizacji powinni wyrażać naszym pracownikom, jak ich praca wchodzi na poprawę życia osobistych. Takim postępowaniem zapewne stanowić widoczne publikowanie podziękować od obsłużonych klientów, czyli celi charytatywnych, jakie są wspierane przez firmę. Aby pokazać pracownikom, jak wysoce robią, możemy i wykorzystać oprogramowanie ActivREC. Stanowi owo plan, który chroni komputery, zarządza czasem projektów, i przede każdym bada produktywność. Rejestrowanie wszelkich projektów, jaki sfinalizował dany pracownik, zapewne stanowić gwoli niego daleko satysfakcjonujące i przedstawi mu, jak wiele dobrego robi dla firmy, w której tworzy.

Według badań wykonanych przez Adama Granta na Uniwersytecie Pensylwania dowiedziono, że nawet pracownicy, jacy nie są zadowoleni ze prostego pola pracy, wykorzystują na nią więcej czasu, gdyż czują, że to, co powodują, ma sens.

Inspiracją dla ludzi mogą być również ich liderzy. Według specjalistów, szefowie działający bezinteresowanie, którzy bardziej pytają o grupę niż samych siebie, sprawiają, że ich pracownicy chcą ich daleko wyższą lojalnością, energią do lekturze, oddaniem czy zaangażowaniem. Wayne Baker wykazał, że liderzy, którzy używają swoich pracowników w twórczy sposób, wpływają ich do popularniejszej wydajności czy dania.

Życzliwość

Badania, jakie posiadały stanowisko w Popularnej Brytanii dowiodły, że znaczenie i emocja jest właściwsze niż nawet większe wynagrodzenie. Przyjemne i skuteczne relacje mają swój wpływ na zakończenie pracowników w własnej funkcji.

Jane Dutton udowodniła, że podstawy życzliwej kultury zawierają szacunek i dbałość, przez co kreatywność zarówno zespołowa, kiedy i jedna dobrze się zwiększa. Szczególnie poważne istnieje wyjątkowo okazywanie ciepła przez szefów, bo takie postępowanie poprawia wydajność i motywację podwładnych. Co dobre takie zachowania wobec zatrudnionych zwiększają motywację nawet samych liderów. W pewnych sytuacjach należy również okazać gniew, jaki potrafi stać pozytywnie przyjęty przez większość ludzi oraz pomóc motywująco, jednak negatywne emocje w grup wypadków zmniejszają skuteczność menadżerów.

Życzliwi liderzy to role, które działam małe rzeczy, aby nauczyć naszym pracownikom dbałość o nich. Pierwszym, prostym krokiem zapewne stanowić znana rozmowa z człowieku i jedyne wysłuchanie tego, co obok niego słychać. W USA takie realizacje są bardzo często. Ponadto, kiedy szef dowiaduje się o chorobie kogoś przyjaznego dla swojego gościa, natychmiast dzwoni do niego oraz pyta, w który pomoc mógłby mu pomóc.

Troska o samego siebie

Ogromna liczba firm tylko pozornie deklaruje swoją uwagę. Do takich posunięć możemy zaliczyć oferowanie karnetów na jogę czy siłownię, których w rzeczywistości ludzie nie są w stanie wykorzystać, ze powodu na głęboki rytm pracy. Takie zjawisko nie jest motywujące, i wprost przeciwnie.
Programy wellness absolutnie nie zadziałają, jeśli nie wykreujemy kultury, jaka będzie lubiłam myślenie o siebie, jako mów szczególnie głęboką i motywowała do niej. Jak do ostatniego spowodujemy, wyniki mogą stanowić rzeczywiście zachwycające.

Możemy także zachęcać naszych gości, by dobrze sypiali. Właśnie tak. Wypoczęci pracownicy zwiastują znacznie wyższą wydajność swojej pozycji. Wiele badań udowodniło, że brak snu w decydujący sposób ogranicza nasze zdolności motoryczne czy poznawcze, a przełomowe rozwiązania i pomysły pojawiają się w naszych głowach wtedy, jak istniejemy w sumie wypoczęci.

Motywowanie pracowników możemy rozpocząć od proponowania im zadań, przerw czy wypoczynku doskonalszej formy. Niektóre niemiecki firmy zakazują naszym gościom czerpanie ze służbowego e-maila i oferują im dania odpowiedzialne za monitorowanie snu czy ćwiczeń. Jeżeli w taki forma będziemy dokładni o naszych gości, oni z pewności odpłacą się nam dużą produktywnością.

zobacz również Motywowanie pracowników – jaki sposób jest najlepszy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *