Jakie są objawy podwyższonego poziomu glukozy we krwi?

Jakie są objawy podwyższonego poziomu glukozy we krwi?

Prasóweczki

Jakie są objawy podwyższonego poziomu glukozy we naturze? Odczuwasz zwiększone pragnienie, zmęczenie a systematycznie wykorzystujesz z toalety? Wtedy potrafią być dowody hiperglikemii, czyli podwyższonego poziomu cukru we natur. Sprawdź, jakie są inne wzory a jak należy zrobić badanie glukozy.

Co toż stanowi glukoza?

Glukoza to cukier prosty stanęły na koniec rozkładu węglowodanów, odpowiedzialny za dostarczanie energii do jednych komórek organizmu. Jej wielkość kontroluje hormon wykonywany przez trzustkę, czyli insulina. To ona gwarantuje za poziom glukozy – uaktywnia się po posiłku, kiedy poziom cukru wymaga wyregulowania. Gdy poziom ten zbyt spadnie, trzustka produkuje glukagon, który mówi wątrobę o konieczności skorzystania z rezerwy energetycznej. Jeżeli proces ten jest zaburzony, dociera do hiperglikemii lub hipoglikemii.

Objawy niewłaściwego poziomu glukozy

Podwyższony poziom cukru, czyli hiperglikemia, to stopień, który zawiera uciążliwy dyskomfort. Jego obrazy to:

wzmożone pragnienie,
suchość w ustach,
częste oddawanie moczu,
uczucie osłabienia, zmęczenia.

Organizm w niniejszy styl wysyła sygnał, że stężenie glukozy jest za wysokie. Próbuje je uregulować, zwiększając pragnienie i produkcję moczu, co narzeka na końca wydalenie nadmiaru cukru z organizmu.

Zbyt niski poziom glukozy, czyli hipoglikemia, alarmuje w skóry następujących objawów:

zwiększona potliwość,
silne uczucie głodu,
kołatanie serca,
drżenie mięśni,
niepokój.

Nagły, przekładający się stan hiperglikemii może sprawić do niewydolności poszczególnych organów, uszkodzenia mózgu lub nawet do śpiączki. Hipoglikemia oraz w chłodnej sytuacji może wywoływać zniszczeniem nerwów obwodowych.

Badanie poziomu glukozy

Jeżeli zaobserwujemy objawy hiperglikemii lub hipoglikemii, należy sprawdzić, czy poziom cukru mieści się w części. Wystarczy pobrać próbkę krwi z opuszki palca i położyć ją na pasku w glukometrze. Badanie glukozy można sprawić w laboratorium czy w gabinecie lekarskim. Lekarz może zlecić również doustny test obciążenia glukozą, który wskazuje, jak organizm radzi sobie z grubą ilością cukru.

Normy poziomu cukru u osób zdrowych:

na czczo: 70-110 mg/dl (3,9-6,1 mmol/l)
po posiłku: < 140 mg/dl (7,8 mmol/l)
Jak uregulować poziom cukru?

Poziom glukozy w układzie obniża i stabilizuje dieta, której regułą są produkty o niskim indeksie glikemicznym. Posiłki z stałego menu należy przygotowywać bez dodatku cukru, a tłuszcze pochodzenia zwierzęcego – zamienić na roślinne tłuszcze nienasycone. Twórzmy na pełnoziarniste pieczywo, chude mięso oraz ogromne mierze warzyw.

Doraźnie poziom cukru można zmniejszyć, wypijając 1-2 szklanki wody, która rozcieńcza natura i obniża stężenie glukozy. Zwiększona liczba płynów pobudza również produkcję moczu, co daje wypłukać z organizmu nadmiar cukru. W sukcesie hiperglikemii pomocny że być także umiarkowany wysiłek fizyczny – aktywność fizyczna wykorzystuje nadmiar cukru do prac energii. Czynnikiem, który wyraźnie obniża poziom glukozy we natur, jest stres.

W sukcesie tzw. niedocukrzenia należy wypić słodki napój, zjeść kilka drobnych owoców np. winogron lub rodzynek, czekoladę lub cukierki z glukozą.

 

zobacz również Jakie są objawy podwyższonego poziomu glukozy we krwi?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *