Endometrioza a nowotwór - poznaj opinię eksperta.

Endometrioza Lekarz Nowa Ruda

Dolnośląskie

Endometrioza to podstępna choroba, która dotyka jedynie kobiety. A dzięki rozwojowi medycyny i myśli lekarze wiedzą jeszcze dobrze na jej element. I tylko geneza schorzenia nadal jest obiekt badań, leczenie endometriozy zatrzymuje się jeszcze bardziej skuteczne.

Endometrioza Lekarz Bierutów

Co wtedy stanowi endometrioza?

O endometriozie mówimy wtedy, gdy endometrium – tkanka uważająca się właśnie w macicy – zostaje odnaleziona w przyszłych stronach organizmu Pacjentki. Przeważnie są to jajniki, jajowody czy okolice układu moczowego, jednak medycyna wie i przypadki, w jakich endometrium było ulokowane np. w wątrobie, a nawet mózgu. Endometrium bez względu na plac występowania przechodzi przez całe etapy rozwoju – narastania, złuszczania się i obumierania. Tkanki wydobywające się w macicy w obecnej porze są usuwane z ciała kobiety wraz z naturą miesiączkową. Te zamontowane w przyszłych stronach systemu nie mają takiej okazji i powraca do tzw. miesiączkowania wstecznego. To z pór jest podstawą powstawania zrostów, ognisk endometrialnych, dolegliwości bólowych, a dodatkowo bezpłodności. W zeszłych latach specjaliści i dopatrują się w endometriozie przyczyn powstawania niektórych typów nowotworów. Leczenie endometriozy jest procesem trudnym, czasochłonnym, a ze względu na uszkodzenie wiedz dotyczących podłoża jej wynikania, nie jest pewny specyfik na to schorzenie. W kontaktu spośród ostatnim terapia endometriozy obejmuje leczenie objawowe i łagodzenie dolegliwości bólowych.

Endometrioza Lekarz Bierutów

Endometrioza a nowotwór

Wiele Pacjentek zastanawia się czy endometrioza jest nowotworem. Dr Piotr Rubisz z Medicus Clinic świadczy te podejrzenia. „Endometrioza jest nowotworem o łagodnym przebiegu. Niestety istnieje zatem choroba złośliwa. Chociaż jej rozwój kliniczny istnieje taki, jak choroby nowotworowej złośliwej” – prowadzi w drinkiem z produktów dostępnych na kanale YT kliniki. Tkanka endometrium zlokalizowana poza jamą macicy, tworzy innego sposobie zgrubienia i guzy zbliżone swoimi zaletami do guzów nowotworowych. Przyczyn powstawania zarówno nowotworów, jaki również wad endometrium, znajduje się między drugimi w nieprawidłowo funkcjonującym systemie immunologicznym oraz uwarunkowaniach genetycznych.

Endometrioza Lekarz Bierutów

Klinika leczenia endometriozy

Przy wrocławskim Medicus Clinic powstała klinika leczenia endometriozy, w jakiej nad kuracją schorzenia pracują najlepsi specjaliści od endometriozy. Nowocześnie wyposażone sale diagnostyczno-zabiegowe umożliwiają wykonanie wszystkich potrzebnych badań w wygodnych dla Pacjentki warunkach.

Endometrioza Lekarz Bierutów

Specjaliści od leczenie endometriozy – metody terapii

W klinice leczenia endometriozy lekarze stosują różne metody leczenia, nierzadka łącząc je ze sobą, w punktu uzyskania jak najlepszego wyniku kuracji. Pacjentki zakładające się do Medicus Clinic zostają otoczone najlepszą opieką, w współczesnym i dietetyka, jaki w oparciu o upodobania smakowe oraz alergie Pacjentki, układa specjalistyczny jadłospis. Odpowiednia dieta pozwala zmniejszyć dolegliwości bólowe oraz zredukować wielkość ognisk endometriozy. Dodatkowo daje się terapię farmakologiczną, która jeszcze pomaga w kampanii z bólem, natomiast w przypadkach mocno zaawansowanej endometriozy, przekonuje się leczenie operacyjne.

Endometrioza Lekarz Bierutów

Ponieważ endometrioza jest chorobą nieuleczalną, pacjentki, które dochodzą do kliniki leczenia endometriozy w Medicus Clinic pozostają pod opieką lekarzy do końca swojego mieszkania. Właśnie dzięki kompleksowemu, spersonalizowanemu i pewnemu leczeniu, jest możliwość na ograniczenie lub całe wyeliminowanie dolegliwości połączonych z endometriozą.

zobacz również Endometrioza a nowotwór – poznaj opinię eksperta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *